Amarylis - kwiat o niezwykłym wdzięku

Amarylis to kwiat o niezwykłej urodzie, obok którego nie da się przejść obojętnie. Posiada on efektowne, gwiaździste kwiatostany. Pochodzi z Afryki Południowej, lecz dziś bardzo popularny jest także na terenie Polski. Może być uprawiany zarówno w domu, jak i na balkonie. Doskonale prezentuje się samodzielnie, jak i w towarzystwie innych kwiatów. Amarylis przyciąga wzrok i stanowi piękną ozdobę. Jego uprawa nie jest trudna, lecz wymaga przestrzegania kilku ważnych zasad dotyczących podłoża, stanowiska i podlewania.

Amarylis

Cebule amarylisa - gdzie kupić?

Cebule amarylisa są obecnie popularne. Można kupić je w wielu sklepach ogrodniczych i w internecie. Duży wybór cebulek tych kwiatów dostępny jest na stronie: https://sklep.cebulekwiatowe.pl/pol_m_Cebulki-wiosenne_Amarylis-Hippeastrum-1078.html. W sklepie FLORIO znajdują się cebule różnych odmian amarylisa w bardzo konkurencyjnych cenach. Ponadto dokonując zamówienia na wspomnianej stronie, można cieszyć się szybką wysyłką, a także liczyć na doradztwo fachowców. Specjaliści z FLORIO chętnie odpowiadają na pytania i doradzają, jak prawidłowo uprawiać amarylisa.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą sadzonek funkii.

Funkie

Cebulki amarylisa - cena

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztują cebulki amarylisa. Koszt zakupu cebulek tego kwiata zależy m.in. od wybranej odmiany. W większości internetowych i stacjonarnych sklepów ogrodniczych za jedną cebulkę amarylisa trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych. Oczywiście można znaleźć tańsze oferty, jednak należy pamiętać, że nie zawsze warto oszczędzać. Jeśli chcesz, aby Twój Amarylis cieszył oczy pięknym kwiatostanem, kup jego cebulki w zaufanym sklepie, takim jak nasz.

Amarylis - pielęgnacja na co dzień

Aby Amarylis pięknie kwitł, należy odpowiednio go pielęgnować. Najlepiej umieścić go w jasnym pomieszczeniu, w którym panuje temperatura o wysokości ok. 25 stopni Celsjusza. Zaleca się podlewać go z umiarem, ponieważ nadmiar wody może doprowadzić do gnicia cebulki. Amarylis nie wymaga nawożenia, gdyż niezbędne substancje odżywcze znajdują się w jego cebuli. Kwiat ten nie należy do szczególnie wymagających, dlatego z jego uprawą i pielęgnacją są w stanie poradzić sobie nawet osoby rozpoczynające przygodę z ogrodnictwem.

Amarylis - pielęgnacja po przekwitnięciu

Gdy większość kwiatów kwitnie i zachwyca swoją urodą, amarylis zasypia i przekwita. Aby móc ponownie podziwiać jego kwiatostan jesienią i zimą, należy w sierpniu zaprzestać jego podlewanie. Najlepiej umieścić go w tym czasie w chłodnym, ciemnym miejscu, takim jak np. piwnica. Jego cebulka powinna pozostać w stanie uśpienia minimum na 6 tygodni. Po tym czasie należy wyciągnąć ją z ziemi i oczyścić z resztek liści i martwych korzeni. Następnie wystarczy włożyć ją do ziemi i regularnie podlewać.

Amarylis a hipeastrum - dwa inne kwiaty!

Amarylis to kwiat często mylony ze zwartnicą. Rośliny te są bardzo podobne, a nawet takie same. Przede wszystkim mają praktycznie identyczne kwiatostany. Obie zachwycają urodą i cieszą się dużą popularnością wśród miłośników ogrodnictwa. Jednak amarylis i zwartnica (Hippeastrum) to dwa różne kwiaty, mające zupełnie inne wymagania i potrzeby pod względem uprawy oraz pielęgnacji. Ponadto pochodzą one z różnych kontynentów. Amarylis wywodzi się z Afryki, a Zwartnica z Ameryki Południowej.